Пам"ятки
Легендарна криниця в Марімяполі

У 1920р. священиком Маріямпільської парафії став Марцін Босан, який активно розгорнув духовну і просвітницьку діяльність. Він виступив ініціатором побудови нового костелу «Sanktuarium Maryine»(Пресвятих Таємниць) на Замковій горі, яку закупив. У 1930р. Марцін Босан разом з парафіянами розпочав будівництво нового костьолу і будинку для потреб парафії. Святиня була вимурувана в 1939р. до даху. Старожили стверджують, що джерело з цілющою водою знаходиться на Замковій горі якраз навпроти того місця, де був збудований костел. Вода ж джерела дуже добре впливає на стан зору. Використання її для лікування очних хвороб дає дуже добрі результати. У селі є люди, які поліпшили свій зір за рахунок води з криниці і можуть це підтвердити на власному прикладі. Кожного року до Маріямполя приїжджають гості з Польщі. Їм добре відомі чудодійні властивості води з криниці. Під час відвідування польськими туристами криниці, керівником групи п. Броніславом Ярославським була взята вода для аналізу. Дослідження показали, що особливий склад води і є причиною її лікувальних властивостей.

Руїни замку і палацу

На високому пагорбі Дністра в урочищі Цегельна знаходяться руїни замку і палацу, що є унікальною монументальною пам’яткою Прикарпаття; побудовані в 1691р. польським магнатом Станіславом Яблоновським. Замок займав територію 200х150 м2 і мав дві в’їздні брами. Замок побудований як оборонна споруда, тому мав три чи чотири башти-бастіони. На даний час збереглися дві в’їздні брами та фрагмент східної оборонної стіни з в’їздною аркою та частина оборонного рову. Також частково збереглися північні оборонні мури і залишки палацових підвальних приміщень, що мають ступінчасті перекриття.Старовинний липовий парк.

На Замковій горі біля східної оборонної стіни росте липовий парк з чітко визначеними алеями. Його вік 400 років.

Прадавній дуб.

На території замку поблизу корпусу лікарні зберігся прадавній дуб, який на висоті 1м. маж діаметр 6,8м.. Дуб є ровесником парку і його вік 400 років.Скульптура Пречистої Діви Марії.

Відновлена в 1998 р. на старому постаменті. Дата первісного встановлення невідома. Поставлена на честь небесної покровительки людського роду, ім'я якої носить населений пункт. Пам'ятка являє собою фігуру Богоматері на повний зріст, що стоїть на високому постаменті.Криниця, у центрі села.

За легендою, вміщеною у книзі польського історика С. Гойновського, викопана полоненими татарами (точна дата невідома). Цямрина бетонна, з дерев'яним перекриттям.Символічна могила борцям за волю України,

у центрі села. Висипана в 1990 р. Являє собою земляний насип у формі зрізаної піраміди, увінчаний латинським хрестом.

Чудодійний образ Маріямпільської Богоматері.

Упродовж кількох століть головним символом Маріямполя був мальований на полотні образ Маріямпільської Богоматері. Принесений у Маріямпіль, ще його засновником він тривалий час охороняв його від лиха і нещасть, додавав мешканцям сили і снаги. Більшість мистецтвознавців схиляються до думки, що початок свій Маріямпільська святиня бере з XVI ст. і на її автора мали вплив роботи славетного Рафаеля Санті.

Полкові образи у Маріямполі завдячують своєю появою коронному гетьману Станіславу Яну Яблоновському, засновнику Маріямполя. Виїжджаючи у військові походи, він завжди брав із собою образ Богородиці. Реліквія супроводжувала його у багатьох битвах. Воїни Яблоновського свято вірили в те, що образ приносить перемогу і додає військової наснаги. Реліквія отримала назву: "Гетьманської", "Рицарської", "Переможниці".

Зображення Богоматері з Дитям стало основним елементом гербу містечка.


Создан 16 дек 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником