Історія установи
Історія установи

http://www.if.gov.ua/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=619

Маріямпіль – місто Марії. Оповите сивиною віків, захищене любов’ю Матері Божої зустрічає нащадків своїми збереженими святинями, руїнами величного і прекрасного у минулому замку, легендами та переказами з історії краю і незламністю духу предків до волі, до незалежності.

Мрії багатьох поколінь здійснилися. Україна – незалежна держава. Сучасний Маринопіль – часточка цієї держави, де люди живуть і творять свою історію, своє майбутнє з благословенням Господа.

Маріямпіль – село старовинне і водночас молоде. Старовинне, бо було замешкане і в добу кам’яного віку, і під час розквіту княжого Галича. А молоде - бо сучасну історію веде із 1691 року, коли на руїнах язичницького Чортополя виросло містечко з християнською назвою – Маріямпіль ( з грецької – місто Марії ).

Історія створення Галицького виправного центру (№ 128) розпочалася з 1979 року, коли на базі дитячого будинку для дітей сиріт, рішенням Івано-Франківського обласного виконавчого комітету будівлі та споруди ( деяким із них близько 300 років ) було передано у розпорядження управління міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області.

До 1945 року, в сучасному приміщенні гуртожитків для спецконтингенту, діяли монастирі – ченців капуцинів ( 1742-1784 роки ), а починаючи із 1785 року по 1945 рік монастир Сестер Милосердя св. Вікентія і Павла.

Наказом Міністерства внутрішніх справ УРСР на території с. Маринопіль створено лікувально-трудовий профілакторій (№ 29) закритого типу для лікування осіб хворих на алкоголізм.

За цей період на посаді начальника установи перебували:

майор внутрішньої служби Апостолюк Р.В. – 1979-1981 рр.
майор внутрішньої служби Іванов А.О. – 1981-1985 рр.
підполковник внутрішньої служби Калинець М.В. – 1985-1998 рр.
Заступниками начальника були:

капітан внутрішньої служби Мельниченко Б.М. – 1979-1981 рр.
майор внутрішньої служби Вирста М.Г. – 1981-1985 рр.
майор внутрішньої служби Назаров Д.М. – 1985-1987 рр.
капітан внутрішньої служби Воробець І.І. – 1987-1988 рр.
майор внутрішньої служби Туревич Р.Р. – 1988-1996 рр.
Дана установа проіснувала до січня 1998 року. За цей час установа здійснювала будівельні роботи по розширенню та зміцненню матеріальної бази, спорудженню нових приміщень адміністративного будинку штабу, виробничого призначення, житлових будинків.

В січні 1998 року наказом міністерства внутрішніх справ України № 1 від 01 січня проведено перепрофілювання лікувально-трудового профілакторію № 29 УМВС України в Івано-Франківській області в протитуберкульозну лікарню закритого типу Галицьку ВК-128 УДДУПВП в Івано-Франківській області. Але враховуючи брак коштів установа відкрита не була.

За цей період на посаді начальника установи перебували:

майор внутрішньої служби Мирончик С.М. – 1998-1999 рр.
майор внутрішньої служби Бучацький В.П. – 1999-2000 рр.
Заступниками начальника були:

майор внутрішньої служби Підручний С.І. – 1996-2000 рр.
В квітні 2000 року наказом Державного Департаменту України з питань виконання покарань ( № 63 від 22 квітня ) установу реорганізовано у виправно-трудову колонію загального режиму для тримання засуджених до позбавлення волі жінок.

З 2000 року по 2002 рік посаду начальника установи займав майор внутрішньої служби Родчин Р.Й., а посаду заступника начальника займав підполковник внутрішньої служби Ткачук В.М.

В липні 2002 року наказом Департаменту України з питань виконання покарань № 179 від 31 липня 2002 року Галицьку виправну колонію № 128 перепрофільовано у виправно-трудову колонію-поселення для осіб які вчинили умисні злочини, та створення при ній виправного центру для відбування покарань особам, засудженим до обмеження волі.

В листопаді 2004 року Державний департамент України з питань виконання покарань своїм наказом №219 від 21 листопада 2004 року проводить перепрофілювання установи із виправно-трудової колонії-поселення у Галицький виправний центр (№ 128) для відбування покарання засуджених жінок до позбавлення волі.

На посаді начальника установи в цей час перебував майор внутрішньої служби Совтус В.В. – 2002-2005 рр., на посаді заступника начальника – майор внутрішньої служби Васильчук А.Д. – 2002-2005 рр.

На даний час в установі створені всі належні комунально-побутові умови. Функціонує банно-пральний комплекс, їдальня для харчування засуджених, кімнати коротко та довго тривалих побачень, кімнати виховної роботи із засудженими, клуб, бібліотека.

Для здешевлення харчування засуджених та залучення засуджених до суспільно-корисної праці при установі діє підсобне господарство.

З метою найефективнішого виконання покладених Державою завдань в установі створено всі необхідні структурні підрозділи. Колектив установи налічує 65 чоловік, з яких 46 чоловіків атестованого складу ( 31 – рядового та молодшого начальницького складу, 15 – середнього та старшого начальницького складу).

Починаючи з березня місяця 2005 року колектив установи очолює молодий керівник – Васильчук Андрій Дмитрович, майор внутрішньої служби , 1970 року народження.

Заступником начальника установи з нагляду, безпеки та оперативної роботи в вересні 2005 року призначено одного із найбільш досвідчених працівників установи – майора внутрішньої служби Дубаса Івана Михайловича. До призначення на цю посаду він керував найбільш численним структурним підрозділом установи – відділом нагляду і безпеки, в складі якого налічується 30 чоловік рядового та молодшого і 5 чоловік середнього та старшого начальницького складу. На цей підрозділ покладено найбільш важливі завдання – забезпечення цілодобового контролю за поведінкою засуджених, недопущення ними правопорушень, вчинення нових злочинів та втеч, виконання усіх режимних вимог згідно чинного Законодавства України.

Роботою підприємства установи опікується та керує директор підприємства Левандівський Іван Богданович, 1964 року народження. На виробництві установи функціонують швейний та столярний цехи, пилорама, дільниця по випуску шлакоблоків. Основним завданням підприємства установи є залучення до суспільно-корисної праці засуджених та їх професійно-технічне навчання. Завдяки підприємству засуджені протягом дня зайняті на виробництві, підвищують свою кваліфікацію, набувають практичних навичок, отримують заробітну платню і мають можливість допомогти родині, сім’ї, використати кошти для придбання необхідних товарів.

До роботи на підприємстві установи щоденно залучається біля 30-35 засуджених. Також засуджені працевлаштовані на 8-ми контрагентських об’єктах.

Група соціально-виховної та психологічної роботи установи складається із 1-го відділення виправного центру та 1-го відділення сектору мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання при установі для тримання жінок засуджених до позбавлення волі на певний строк. В групі працює один старший інспектор групи соціально-виховної та психологічної роботи та два начальники відділень. Завданням групи є виправлення та ресоціалізація засуджених та їх підготовка до життя на волі.

Відділ інтендантського та господарського забезпечення установи забезпечує належні умови відбування покарання, організацію харчування, дотримання санітарних вимог. Керує роботою даного відділу старший інспектор капітан внутрішньої служби Стеблинський Ігор Олексійович.

Незважаючи на нетривалий час діяльності установи в ній сформований міцний колектив, плинність кадрів в установі 1-2 чоловіки на рік (атестований склад) і то в основному за власним бажанням або з правом на пенсію Середній вік атестованих працівників установи складає 30 років.

Інформація про дану установу неодноразово подавалась у періодичних виданнях „Закон і обов’язок” , „Галичина”, „Галицьке слово”.


Создан 16 дек 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником