Про посвячення монументу
http://www.zik.com.ua/index.php?news_id=97870&print=1


27 серпня 2007 р.
Прикарпаття: У Маріямполі посвятили монумент на честь поєднання громад України і Польщі
У неділю, 26 серпня, у Маріямполі Галицького району (Івано-Франківська обл.) традиційно відзначали День села. Відбулося посвячення монумента на честь поєднання маріямпільських громад України та Польщі. Про це власкора ЗІКу 27 серпня повідомили у прес-службі голови Івано-Франківської обласної ради.Довідка ЗІКу.

Місцевість, де згодом виникло містечко Маріямпіль, за давніх часів носила назву Боговид. Маріямпіль прославився своєю чудотворною іконою, відомою з 2-ї половини XVII ст. Найбільше прославилась ікона Богородиці під Віднем у 1683 році. З цього часу її почали називати Переможницею. Саме для неї гетьман Станіслав Яблоновський збудував костел на високому березі Дністра і заснував поселення Маріямполь (тобто «місто Марії»). Сталося це у 1691 році. Відтоді й почались великі прощі до цього місця. У 1737 образ було визнано чудотворним. До 1945 року ікона Богородиці перебувала у цьому місці, відтак місцеві поляки забрали її з собою до Польщі. 1989 року вона була коронована Папою Римським у Польщі.


У 1742-1785 роках у Маріямполі існував монастир о. Капуцинів. Пізніше його було віддано у власність Згромадження сестер Милосердя, при якому діяла школа і шпиталь. Після 2-ї Світової війни приміщення колишнього монастиря використовували як місце ув'язнення або лікувально-трудовий профілакторій.


У повоєнні часи більшість мешканців містечка було депортовано до Польщі, під Вроцлав. Нове поселення вони назвали так само, як попереднє. Після падіння комуністичного режиму зв'язки між двома поселеннями не лише відновилися, але й зміцніли, за що мешканці обох населених пунктів отримали 2001 року нагороду Капітули україно-польського поєднання.


У лютому 2004 року ухвалою Верховної Ради України поселенню повернено довоєнну назву Маріямпіль.


У 2004 році село Маріямпіль було переможцем обласного конкурсу «Благоустрій".


Создан 16 дек 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником