Ще одна згадка
Маринопіль (Галицький район Івано-Франківської області).
Місцевість, де пізніше виникло це село, ще за давніх часів носила назву Боговид, і це певним чином пов.язувалось з релігією (скоріш всього . язичницькою). Пізніше село Маринопіль прославилось своєю чудотворною іконою, відомою з другої половини XVII ст. Якраз у той час коронний гетьман Станіслав Яблоновський возив цей образ з собою у походи. З ним він побував у Волощині, на Буковині, під Кам.янцем-Подільським. Та найбільше прославилась ікона Богородиці під Віднем у 1683 р. З цього часу її почали називати Переможницею.
Саме для неї він вирішив збудувати костел на високім березі Дністра і заснувати поселення Маріамполь (тобто .місто Марії.). Сталося це у 1691 р. Відтоді почались великі прощі до цього місця. У 1737 р. образ було визнано чудотворним. Він був прикрашений срібними шатами.
В першій половині ХХ ст. образ готували до коронації, але військові події завадили це зробити. До 1945 р. ікона Богородиці перебувала у цьому місці, але пізніше поляки забрали її з собою. 10 вересня 1989 р. вона була коронована Папою Римським у Польщі.
З 1742 по 1785 рр. у Маринополі існував монастир оо. Капуцинів. Пізніше його було віддано у власність Згромадження сестер Милосердя, при якому діяла школа і шпиталь. Зараз приміщення колишнього монастиря ще не передано у власність релігійної громади, але жителі Маринополя вірять, що найближчим часом він відкриє свої двері для монашої братії. А можливо вдасться повернути й ікону Божої Матері Маріампольської.


http://nz.com.if.ua/cgi-bin/index.cgi?action=show&kind=gaz&lang=ukr&sub=statti&news=statti&filepage=


Создан 16 дек 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником