Проща маріямполян до Польщі - 2008

коротко про цьогорічну поїздку, екскурсії, враження[color=blue]Цьогоріч візит до Польщі видався не менш вдалим, ніж попередні…
Яскравим сонечком вітав нас величний Краків, любов’ю та затишком огорнув Вроцлав, приємно здивувало місто Ополє…
[/color]

Перший день традиційно пройшов у дорозі, проте мали невелику зупинку у Кракові. Ті, хто приїхали сюди вперше, відправилися на екскурсію Вавелем (замок у Кракові), бувалі ж обрали прогулянку містом та приємний відпочинок на площі Ринок. А під вечір вже були у Вроцлаві. Тут нас, як завжди, теплими словами зустрічав отець Павлячек. Наступні два дні були відведені на екскурсії. Відвідали численні костели, замок у місті Олешніца, де якраз проходила виставка дитячих робіт з конструювання (були представлені картонні макети кораблів, будинків, а то й цілих міст), мали і розважальну програму. Море вражень та приємних емоцій залишилося саме від Фестин, які щорічно організовує місцева громада. Це були і спортивні змагання, і народні гуляння, і своєрідне барбекю біля озера. Приємно вразило вміння поляків розважатися. Гуляли всі: діти, молодь, люди літнього віку… Гостинно тут прийняли і нас: частували ковбасками і пивом, розважали концертною програмою і танцями…Словом, було справді весело!
Вечорами мали змогу ознайомитися з Вроцлавом та його нічним життям. На відміну від Кракова, це більш модернове місто, де в шаленому ритмі вирує життя і так відчувається дух Європи.
У неділю — традиційна святкова служба у Костелі на Піску, молитва до чудотворної ікони Матері Божої Маріямпільської та довгоочікувана зустріч з польськими родичами, друзями і знайомими.
На четвертий день прийшов час від'їжджати. Проте на цьому культурна програма не закінчилася. На зворотній дорозі заїхали до невеликого польського містечка Ополє, де нас гостино прийняв пан Станіслав Дорош з дружиною. Вони подарували нам приємну прогулянку містом, місцевим зоопарком, який вразив нас своїми розмірами та комфортом, а наостанок пригостили смачним обідом у ресторані.
Подякувавши за теплий прийом і попрощавшись з польськими друзями, вирушили на рідні українські землі…

Як завжди, хочеться висловити щирі слова вдячності польській громаді, а особливо отцю Павлячеку та пану Дорошу, які зробили все аби наша подорож була комфортною та приємною.
Велика заслуга в цьому належить і нашому отцю Роману Дзюбаку, зусиллями і стараннями якого організовується наша щорічна проща до Польщі.


Підготувала Катерина Ш.


Создан 03 дек 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником